A 2006-2010 – es választási ciklus, illetve az önkormányzati kampány október 2-án 24 óra 00 perckor befejeződött számunkra is. Október 3-án pedig döntött Salgótarján. „Helyben hagyta” a korábban regnáló városvezetést. Városunk polgármestere továbbra is Székyné dr. Sztrémi Melinda, alpolgármester a korábbi gyakorlattal szemben már csak kettő van, ráadásul egyikük a „futottak még” kategóriába sorolható ún. külsős alpolgármester.
Az MSZP-TVE elfogadta a városlakók döntését, a megválasztott városvezetőknek sikeres munkavégzést és jó egészséget kíván!
Azért „elemezzünk” kicsit, mert ugye Churchill is csak abban a statisztikában hitt, amit ő maga hamisított, miért tennék én másképp? …
Gondolatébresztőül (a tavaszi választás 1. fordulójához mérve):
- Salgótarján szavazóképes korú polgárainak 36%-a adott le érvényes voksot.
- A polgármesterjelölteket tekintve a Fidesz 1819 szavazót veszített és/vagy maradt otthon (24%), 996 MSZP szavazó döntött ugyanígy (17%).
- Az egyéni képviselőjelölteket a tavaszi listás szavazatokhoz mérve a Fidesz 2296 szavazót, az MSZP 743 szavazót veszített és/vagy maradt otthon.
- Fontos megjegyezni, hogy ezek a számok Jobbik és LMP hiánya mellett értendőek.
- Bújva a számokat, azt is hozzátenném, hogy 5 hónap alatt közel 1000 fővel gyarapodott Salgótarján választópolgárainak száma. Hogy is van ez?
- Október 14-én külső bizottsági taggá esküdött Bocsó Imre, a kommunista munkáspárt polgármesterjelöltje, akit a Fidesz delegált ebbe a pozícióba…
- Ha a munkáspárt szövetségre lépett volna velünk, az MSZP további két választókerületet nyerhetett volna.
- A poén kedvéért megemlítem, hogy a Fenyvesi Gábor által bejelentett 8000 ajánlószelvénnyel szemben a polgármester 5970 szavazatot szerzett. De valószínűleg összeadták a képviselőjelölti és polgármesterjelölti ajánlószámot a nagyotmondás jegyében…
- A végeredmény százalékokban: 51-44, a munkáspártnak – a kerekítési nagyzolásnak köszönhetően – engedélyezek 5%-ot. Ez tavasszal 41-32-4, a Jobbik 23%-a mellett értendő.
Nem gondolom, hogy „elemzés” címén bármi egyebet hozzá kell ehhez tenni. Szerintem a következtetést mindenki maga vonja le, már ha akarja. A helyi politikai erőknek viszont egész biztosan van, vagy kell, hogy legyen ezzel dolguk. A Fidesznek – ha van eszük, márpedig miért ne lenne – egész biztosan, nem kell ezt kommentálnom. A Jobbiknak szintén, mert az MSZP-hez hasonló nagyságú parlamenti erőként szégyen, hogy egy megyei jogú városban nem tudtak mindenhol egyéni jelöltet, ezáltal listát állítani, de még polgármesterjelöltjük sem volt. LMP Salgótarjánban nincs, ami szerintem szintén gáz.
Jelentem, az MSZP visszatalált az emberekhez, vagy legalábbis jó úton haladunk itt helyben. (Talán ebben a mondatban érezni az önkritikát.) Számomra október 3. nem valaminek a lezárása volt, hanem a kezdet. A kampány két hónapja igazi Csapatmunka volt, és akkor még stílszerű is voltam… Bízom abban – és én is ezért dolgozom –, hogy ez a csapat lesz az alapja az MSZP helyi újjászervezésének. Vagyis nem zárult le a Csapatmunka Salgótarján jövőjéért! A hitem megmaradt, hogy ki lehet ezt a várost kormányozni a szakadékból, és hogy ezt közösen, az itt élőkkel együtt kell tennünk. Csak együtt lehetünk sikeresek!
Egyebek közt ezt a blogot hívtam életre, ahol megoszthatjuk a mi baloldali nézőpontunkat a múlt történéseiről, a jelenről, és a jövő kihívásairól is. Hogy megvitassuk, mire van szüksége Salgótarjánnak, és azt hogyan lehet megvalósítani. Hogy válaszoljunk a feltett és fel nem tett kérdésekre…
Hiszünk Salgótarján jövőjében, és tenni is akarunk érte!
Utolsó kommentek